wtorek, 10 maja 2016

Weekend w Cieplicach


Na tym stawie słyszałam bąka od kilku lat ale dopiero teraz go zobaczyłam i utrwaliłam na zdjęciu. Pełnia szczęścia :-)


3 komentarze:

 1. Fantastyczny weekend. Znam stare Cieplice, to miejsce urodzenia mego syna.Teraz to juz Jelenia góra. Piękne ptaszydła i widoki. Ciekawe,czy funkcjonuje jeszcze Muzeum ptaków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz :-). Muzeum Przyrodnicze zostało przeniesione do dawnego Klasztoru Cystersów a budynek muzeum w Parku Norweskim stoi pusty. Ponoć czeka na nowego właściciela i niszczeje...W nowej siedzibie muzeum nie byłam. Jakoś nie ciągnie mnie do tych nowoczesnych, multimedialnych ekspozycji. Lubię Cieplice ale moda na wycinanie zakrzewień i tam dotarła. W zeszłym roku, w okolicach wału słyszałam świerszczaka i brzęczkę a dziś ani widu ani słychu :-(. Wiem, że to teren zalewowy ale jakoś przez lata rosły sobie wysokie trawy, w których gnieździły się te wszystkie ptaszki a teraz tylko krótka zielona trawa i cisza....
   Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 2. Szkoda,ten ptasi pawilon był piękny.Wszędzie wchodzi nowe ale czy lepsze? Wycinka robi wśrod ptaków spustoszenie,nie mają gdzie gniazdować,skryc się. Niektórych gatunków już prawie się nie widuje.Nikt tak skutecznie nie rujnuje przyrody jak człowiek. Pozdrowienia z Suwałk.

  OdpowiedzUsuń